Nowoczesne metody w stomatologii - o implantach - Dentystyczny

Implanty zębowe Bytom

Stomatologia dziecięca jako jedna ze specjalizacji

Stomatologia dziecięca stanowi jedną ze specjalizacji stomatologicznych, w ramach której lekarz dentysta oferuje świadczenie zabiegów w gabinecie stomatologicznym. Stomatologia dziecięca bywa inaczej nazywana pe

Nowoczesne metody w stomatologii - o implantach - Dentystyczny Implanty zębowe Bytom
dodoncją i zajmuje się leczeniem zębów oraz okolic przyległych u dzieci i młodzieży. Powodem dla którego pedodoncja stanowi osobną specjalizację stomatologiczną jest odrębność budowy zębów oraz układu stomatognatycznego w okresie rozwojowym człowieka. Mówiąc bardziej ogólnie budowa zębów człowieka dorosłego nieco różni się od budowy zębów w okresie rozwojowym. Gabinet stomatologiczny przyjmujący dzieci oraz dojrzewającą młodzież wykonuje zabiegi w ramach stomatologii dziecięcej. Oferta gabinetu dentystycznego dotycząca pedodoncji zawiera świadczenie takich usług, jak wizyta adaptacyjna, wypełnienie zęba mlecznego, usunięcie zęba mlecznego oraz lakowanie bruzd. Wizyta adaptacyjna polega na zapoznaniu dziecka z gabinetem stomatologicznym oraz z lekarzem dentystą, który zajmuje się leczeniem.


Zalety wybielania zębów

Wiele osób decyduje się na usługę wybielania zębów oferowaną przez gabinet stomatologiczny w ramach stomatologii estetycznej. Można wyróżnić dwa podstawowe rodzaje wybielania przeprowadzane przez dentystę, a są to wybielanie gabinetowe oraz wybielanie nakładkowe. Głównym celem wybielania zębów są cele czysto estetyczne mające poprawić wygląd naszego uzębienia. Wybielanie nakładkowe jest dłuższą, ale znacznie mniej inwazyjną metodą niż wybielanie gabinetowe. Dobry dentysta z pewnością udzieli fachowej porady i pomoże wybrać odpowiedni do naszego uzębienia rodzaj wybielania. Wybielanie metodą nakładkową polega na wykonaniu odpowiedniej formy, którą później pacjent nakłada w domu wraz z specjalną pastą wybielającą na określony przez dentystę czas. Cała procedura wybielania może trwać kilka tygodni, jednak jest to mniej inwazyjna metoda, a skutki takiego wybielania są długotrwałe. Największą zaletą tego rodzaju wybielania jest więc trwałość efektu oraz niska inwazyjność w strukturę szkliwa.


Czym jest implantologia

Implantologia jest jedną z dziedzin naukowych, która zajmuje się badaniem wpływu wprowadzania implantów do żywego organizmu. Zadaniem implantów jest zastąpienie danej częściej organizmu odpowiednim elementem wykonanym z określonego materiału. Implantologia stomatologiczna zajmuje się więc wprowadzaniem do organizmu elementów, które mają imitować korzenie zęba. Implantologia stomatologiczna polega na odbudowie uzębienia na implantach, co pozwala na uzyskanie zadowalających efektów estetycznych oraz zdrowotnych. Implanty wykorzystywane w stomatologii są najczęściej wykonane z tytanu, który ze względu na swoją biokompatybilność nie jest rozpoznawany przez organizm jako ciało obce. Gabinet stomatologiczny często oferuje wykonanie implantów, na których później odbudowuje się uzębienie pacjenta. Dzięki nowoczesnym technologiom dentysta może przeprowadzić zabieg wprowadzania implantów w sposób bezpieczny i mało inwazyjny. Odbudowa uzębienia na implantach jest trwałym oraz bardzo wytrzymałym rozwiązaniem.


Rodzaje wad zgryzu

Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się nie tylko leczeniem samych zębów, ale zajmuje się także leczeniem okolic przyległych, profilaktyką oraz korygowaniem wad zgryzu. Można wyróżnić kilka specjalizacji stomatologicznych, z których każda zajmuje się leczeniem określonego zakresu chorób i wad. Ortodoncja jest działem, który zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu za pomocą specjalnych aparatów ortodontycznych. Lekarz dentysta specjalizujący się w leczeniu wad zgryzu jest nazywany ortodontą. Można wyróżnić dwa rodzaje wad zgryzu ze względu na ich powstawanie. Istnieją więc wady zgryzu, które są wrodzone oraz takie, które są nabyte. Czynnikiem mogącym mieć wpływ na wrodzone wady zgryzu jest genetyka. Z kolei nabyte wady zgryzu najczęściej wykształcają się w przeciągu kilka lat życia dziecka i stanowią następstwo niewłaściwych nawyków. Wada zgryzu może pojawić się także podczas wymiany zębów mlecznych na zęby stałe lub też w wyniku jakiegoś urazu twarzy. Niezależnie od przyczyny powstania, wada zgryzu może być skorygowana poprzez wdrożenie przez dentystę odpowiedniego leczenia.



© 2019 http://dentystyczny.informator.sejny.pl/